Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Rekolekcje synodalne dla zespołów parafialnych

Rekolekcje synodalne dla zespołów parafialnych

Pierwszą turę tegorocznych rekolekcji synodalnych, które odbyły się w dniach od 2 do 4 lutego w Skrzatuszu, poprowadził bp Edward Dajczak.

Wzięło w nich udział ok. 90 osób, przedstawicieli 29 parafialnych zespołów synodalnych.

- Synod ma wymiar przede wszystkim duszpasterski. Jednym z jego celów jest prowadzenie formacji ludzi świeckich, żeby pokazać im, kim są w Kościele, co z kolei ma im pomóc w zrozumieniu tego, co mają w Kościele robić. Formacja wewnętrzna musi być fundamentem działania we wspólnocie Kościoła - uzasadnia potrzebę rekolekcji synodalnych ks. dr Tomasz Tomaszewski, sekretarz synodu.

- Synod bez nurtu formacyjnego nie jest możliwy. Przecież postawiliśmy sobie cel, żeby posłuchać, co Duch Święty mówi do Kościoła koszalińsko-kołobrzeskiego. Bez takich form spotkania, na rekolekcjach, po prostu nie jest to możliwe - mówi bp Edward Dajczak.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ

Jeszcze jedna tura rekolekcji synodalnych odbędzie się w lutym, a dwie kolejne w kwietniu. Więcej informacji TUTAJ