Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Rozpoczęły się dni skupienia dla zespołów synodalnych

Rozpoczęły się dni skupienia dla zespołów synodalnych

W Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie 6 października 2018 roku odbył się pierwszy z jesiennych dni skupienia dla zespołów synodalnych.

W spotkaniu wzięło udział 135 osób z 32 parafii, głównie z północno-zachodniej części diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Dzień skupienia rozpoczęła konferencja poświęcona obrazowi młodego pokolenia w naszej diecezji, który został opracowany na podstawie badań przeprowadzonych przez głoszącego konferencję ks. dr. Remigiusza Szauera - przewodniczącego synodalnej Komisji ds. młodych. Wybór tego tematu związany był między innymi z trwającym właśnie w Watykanie Synodem Biskupów na temat "Młodzież, wiara i rozeznanie powołania".

Po przerwie na kawę i słodki poczęstunek, która była również okazją do osobistych rozmów, uczestnicy dnia skupienia zgromadzili się w kaplicy seminaryjnej na modlitwie różańcowej w intencji Kościoła, szczególnie tego koszalińsko-kołobrzeskiego przeżywającego swój synod. Eucharystii wieńczącej spotkanie przewodniczył ks. dr Wojciech Wójtowicz - rektor WSD, który w swojej homilii, nawiązując do pierwszej soboty miesiąca, zachęcił do tego, aby synod był czasem stanięcia pod krzyżem Jezusa wraz z Jego Niepokalaną Matką.

Następne dni skupienia dla zespołów synodalnych odbędą się w kolejne soboty października i w pierwszą sobotę listopada. Więcej informacji TUTAJ