Diecezja

Siła męskich rozmów

"Poznałem siłę męskich rozmów" - to zdanie, którym jeden z uczestników podsumował swój udział w rekolekcjach synodalnych dla mężczyzn.

Odbywały się one w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie od 22 do 24 marca. Prowadził je ks. Tomasz Tomaszewski - sekretarz synodu wsparty posługą czterech mężczyzn należących do Domowego Kościoła - gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Na zaproszenie do udziału w rekolekcjach odpowiedziało 26 mężczyzn z 16 parafii naszej diecezji - od Kołobrzegu po Trzciankę.

Głównym nośnikiem treści rekolekcyjnych były spotkania w małych grupach, podczas których - po krótkim wprowadzeniu - mężczyźni dzielili się swoimi doświadczeniami i rozmawiali na następujące tematy: być mężczyzną, być mężem, być ojcem. Natomiast w związku z zagadnieniem bycia we wspólnocie mogli usłyszeć informacje i świadectwa dotyczące Domowego Kościoła jako ruchu małżeńskiego i Rycerzy Kolumba jako wspólnoty typowo męskiej.

Szczególnym przeżyciem było piątkowe nabożeństwo drogi krzyżowej z rozważaniami przygotowanymi specjalnie dla mężczyzn, a także adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament spowiedzi. Rekolekcje zakończyły się niedzielną Eucharystią, której przewodniczył biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. Ich uczestnicy podzielili się swoimi ŚWIADECTWAMI, które w zwięzłych, męskich słowach wyrażają to, co zabierają ze sobą do swoich rodzin i parafii.

Informacje o majowym turnusie rekolekcji synodalnych TUTAJ.