Synodalna jesień

W pięciu dniach skupienia dla zespołów synodalnych w październiku i listopadzie uczestniczyło 571 osób ze 124 parafii.

Spotkania odbyły się w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie, w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu, w Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP w Słupsku i w Parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku.

Konferencja wygłoszona podczas każdego dnia skupienia poświęcona była religijności młodzieży w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Jej treść została oparta na badaniach socjologicznych, które przeprowadził ks. dr Remigiusz Szauer.

Głównym punktem programu była Msza Święta. Uczestnicy odmówili również modlitwę różańcową. Dni skupienia były doskonałą okazją do spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń dla członków zespołów synodalnych z różnych parafii.

Kolejne propozycje dla ludzi świeckich zaangażowanych w prace II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej to dekanalne spotkania formacyjne oraz rekolekcje.

Statystyka dni skupienia TUTAJ