Synodalnie u Matki

Trzeci tegoroczny turnus rekolekcji dla zespołów synodalnych odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu od 1 do 3 marca.

Biskup Edward Dajczak poprowadził reprezentujących 29 parafii 113 uczestników rekolekcji drogami sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, Eucharystii i bierzmowania. W tym kontekście poruszył także tematy dotyczące wiary, modlitwy, słowa Bożego i Matki Jezusa. Bardzo istotne w przeżywaniu tych rekolekcji było doświadczenie Kościoła jako wspólnoty. Wyraziło się ono między innymi poprzez dzielenie się swoją wiarą podczas spotkań w grupach.

Informacje o kolejnych turnusach rekolekcji synodalnych TUTAJ.