Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Zamyślenie nad tajemnicą Kościoła

Zamyślenie nad tajemnicą Kościoła

Zakończyła się kolejna tura rekolekcji synodalnych. Od 16 do 18 lutego w koszalińskim CEF przebywało 85 osób, reprezentantów 30 parafialnych zespołów synodalnych.

Rekolekcje, których celem było pogłębienie rozumienia tajemnicy Kościoła, poprowadził ks. dr Jarosław Kwiecień, prefekt WSD.

Uczestnicy rekolekcji wzięli też udział we Mszy św., w Wyższym Seminarium Duchownym, podczas której bp Krzysztof Włodarczyk udzielił kilku alumnom posług lektoratu i akolitatu. Więcej o tym wydarzeniu TUTAJ

- Dobrze, że synod nie przestał być rozmową ludzi, którzy najpierw się modlą. Nurt modlitewny synodu jest bardzo ważny. Synod będzie coraz głębszy, a nasze refleksje przesiąknięte Duchem Świętym, jeżeli będziemy temuż Duchowi ulegli - mówi bp Edward Dajczak, uzasadniając potrzebę organizowania rekolekcji synodalnych.

Kolejne tury rekolekcji odbędą się w kwietniu. Więcej informacji TUTAJ