Wydział Katechetyczny

Diecezjalny finał Konkursu Wiedzy Biblijnej

W kampusie Politechniki Koszalińskiej 25 kwietnia odbył się diecezjalny finał 23. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

W rozgrywkach o najpełniejszą wiedzę na temat Księgi Wyjścia i Listu do Rzymian wzięło udział blisko 40 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej diecezji.

– Konkurs jest próbą zwrócenie uwagi młodego pokolenia na Pismo Święte – powiedział koordynator konkursu, Stanisław Frankiewicz z Civitas Christiana. – Dzięki temu pogłębiają oni wiedzę na ten temat, ale też przeżywają osobiste doświadczenia wynikające z obcowania z tą księgą.

Niektórzy z uczestników konkursu biblijnego to osoby związane z parafiami, zaangażowane w ruchach religijnych czy ministranci. Inni podeszli do niego z ciekawości. Są wśród nich nastolatkowie uważający się za osoby niewierzące, choć zaciekawieni tematyką wiary.

Oto siedmiu zwycięzców rozgrywki diecezjalnej:

1. Karolina Kończak z LO Towarzystwa Salezjańskiego w Pile (opiekun: s. Maria Bihun)

2. Sylwia Staniaszek z ZS Morskich w Darłowie (opiekun: o. Damian Basarab)

3. Alicja Rink z I LO im S. Dubois w Koszalinie (opiekun: s. Zofia Trzonkowska)

4. (ex aequo) Paweł Nowak z II LO im. W. Broniewskiego w Koszalinie (opiekun: ks. Tomasz Kudaszewicz)

4. Jerzy Sobczyk z I LO im S. Dubois w Koszalinie (opiekun: s. Zofia Trzonkowska)

5. (ex aequo) Mateusz Boćko z I LO im. M. Kopernika w Kołobrzegu (opiekun: ks. Wojciech Panek)

5. Szymon Miksza z ZS nr 9 im. R. Traugutta w Koszalinie (opiekun: ks. Mariusz Ambroziewicz)

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą reprezentować diecezję na finale ogólnopolskim Konkursu Wiedzy Biblijnej w połowie czerwca w Niepokalanowie.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ
Fotogaleria Gościa Niedzielnego TUTAJ