Wydział Katechetyczny

Strona głównaWydział Katechetyczny Konkursy 15. Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

15. Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

8 maja 2024 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał XV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej Koszalińsko-Kołobrzeskiej przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego.

Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach stacjonarnych. Etap szkolny miał miejsce 10 stycznia 2024 r., wzięło w nim udział 233 uczniów z trzydziestu pięciu szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Etap rejonowy odbył się 13 marca 2024 r. w Koszalinie, Pile, Słupsku i zgromadził sto osiem osób z najwyższą punktacją w eliminacjach szkolnych. W finałowej rywalizacji wzięło udział 30 uczniów, reprezentujących dziewiętnaście szkół podstawowych z całej diecezji. Najliczniejsza grupa 7 osób reprezentowała Wałcz.

Tematyka tegorocznej edycji konkursu dotyczyła programu duszpasterskiego dla Kościoła katolickiego w Polsce pt. " Uczestniczę we wspólnocie Kościoła ", którego zasadniczym celem jest refleksja nad potrzebą ożywienia Kościoła w codzienności wspólnoty oraz pobudzenie uczniów do świadomego uczestnictwa w życiu i misji Kościoła.

Komisja konkursowa sprawdziła wszystkie prace i zgodnie z regulaminem wyłoniła laureatów XV edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej, czyli po pięć osób z najwyższymi wynikami punktowymi w każdej kategorii wiekowej.

Laureatami XV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej zostali:

I kategoria – uczniowie klas I-V

• I miejsce - Łucja Milińska
  • II miejsce - Jan Iwanowski
  • III miejsce - Zuzanna Kucharska
  • wyróżnienie - Michał Serówka
  • wyróżnienie - Bartłomiej Stachura

II kategoria - uczniowie klas VI-VIII

• I miejsce - Jan Antoniak
  • II miejsce - Szymon Kaczor
  • III miejsce - Wiktor Tracz
  • wyróżnienie - Laura Czajkowska
  • wyróżnienie - Karol Antoniak

Laureatom w obecności ks. biskupa Zbigniewa Zielińskiego oraz Dyrektora Wydziału Katechetycznego w Koszalinie ks. dr Dariusza Wypycha, wręczono nagrody finansowe ufundowane przez Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej w Koszalinie. Dyplomy gratulacyjne, książki oraz upominki, przygotowane przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, który reprezentował Pan Dyrektor Zenon Decyk, otrzymali wszyscy uczestnicy etapu finałowego.