Wydział Katechetyczny

Strona głównaWydział Katechetyczny Konkursy 20. Konkurs Plastyczny - Mój Kościół na Pomorzu

20. Konkurs Plastyczny - Mój Kościół na Pomorzu

W środę, 10 października w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie wręczono nagrody książkowe oraz przedpłacone karty podarunkowe laureatom XX edycji konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Mój Kościół na Pomorzu".

W tegorocznej edycji uczestnicy Konkursu realizowali jego cele poprzez wyrażenie plastyczne i filmowe tematu: „Moi Dziadkowie - nauczyciele i świadkowie wiary”.

Na konkurs wpłynęły ogółem 283 prace z różnych szkół i ośrodków z terenu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, z czego do konkursu zakwalifikowano 224 prace, które spełniły wymogi formalne. Prace nadesłane na konkurs oceniono w pięciu dziedzinach: rysunek i grafika, malarstwo, techniki mieszane, fotografia, film. W każdej z wymienionych dziedzin oceniono oddzielnie prace w ramach każdej z trzech grup wiekowych: uczniowie klas 0-III, uczniowie klas IV-VII, uczniowie klas VIII i szkół ponadpodstawowych. Fundatorem nagród dla 37 laureatów był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Organizatorami Konkursu „Mój Kościół na Pomorzu” są Parafia pw. Ducha Świętego w Koszalinie, Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Koszalinie oraz Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Wystawę prac konkursowych można zobaczyć w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie do końca października.