Wydział Katechetyczny

Strona głównaWydział Katechetyczny Konkursy 33. Olimpiada Teologii Katolickiej

33. Olimpiada Teologii Katolickiej

Zachęcamy katechetów szkół ponadpodstawowych do przygotowania młodzieży do udziału w XXXIII Olimpiadzie Teologii Katolickiej, której gospodarzem będzie Diecezja Pelplińska. Tegoroczna OTK przeprowadzona zostanie pod hasłem Bóg jest Miłością objawioną w Słowie; temat wskazuje jednocześnie cel Olimpiady.

Etap szkolny należy przeprowadzić w dniu 17 listopada 2022r.,

etap diecezjalny odbędzie się w dniu 12 stycznia 2023r.,

natomiast finał będzie miał miejsce w dniach 13-15 kwietnia 2023r.

Literatura obowiązująca do tegorocznej edycji Olimpiady podana jest na stronie: www.otk.pl

Poniżej relacja z 32. OTK

20 uczestników, uczniów szkół średnich, rywalizowało w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie w ramach etapu diecezjalnego.

Tegoroczna OTK odbywała się pod hasłem: "Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła". W ramach przygotowania uczestnicy musieli zapoznać się z wybranymi fragmentami biblijnymi, a także dokumentami Kościoła oraz innymi tekstami - m.in. z "Dzienniczkiem" św. s. Faustyny Kowalskiej.

Na etapie diecezjalnym uczniowie pisali godzinny test z pytaniami otwartymi oraz wielokrotnego wyboru. Musieli wykazać się dość szczegółową znajomością zaproponowanych im wcześniej tekstów.

Na tym etapie rywalizacji nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy, którzy otrzymali od organizatorów książki. Czworo laureatów, dodatkowo, otrzymało nagrody pieniężne - za pierwsze miejsce - 400 zł, za drugie - 300 zł, za trzecie - 200 zł i za czwarte - 100 zł. Dwoje najlepszych awansowało do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Płocku.

Laureaci etapu diecezjalnego:

• Julita Węska, ZSO w Krzyżu Wlkp. (awans do finału ogólnopolskiego)
  • Jakub Raczyński, I LO w Koszalinie (awans do finału ogólnopolskiego)
  • Paweł Grudziński, I LO w Koszalinie
  • Wojciech Breitenbach, Zespół Szkół im. St. Staszica w Pile

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ

Fotogaleria Gościa Niedzielnego TUTAJ