Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Odbyła się pierwsza sesja synodalna

Odbyła się pierwsza sesja synodalna

Pierwsza sesja plenarna II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej odbyła się 22 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

Sesja rozpoczęła się Mszą św. w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył bp Edward Dajczak. W homilii ordynariusz diecezji wzywał członków synodu do odwagi w podejmowaniu trudnych zagadnień związanych z życiem Kościoła lokalnego.

Homilia biskupa do wysłuchania TUTAJ

Obrady synodalne odbywały się w auli seminaryjnej. Na członków synodu, którzy uczestniczą w sesjach, zostało powołanych 213 osób spośród duchowieństwa, osób konsekrowanych i wiernych świeckich diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Więcej o składzie osobowym uczestników sesji i o samych sesjach TUTAJ

Na rozpoczęcie pierwszej części obrad synodalnych wszyscy obecni złożyli uroczyste wyznanie wiary. Podczas pierwszej części obrad ks. prof. Janusz Bujak przypomniał teologiczne podstawy synodalności Kościoła. W drugiej części ks. dr Remigiusz Szauer przedstawił wyniki przeprowadzonych niedawno badań socjologicznych na temat religijności mieszkańców diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Relacja i galeria zdjęć Gościa Niedzielnego TUTAJ
Relacja Telewizji Kablowej Koszalin TUTAJ