Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Zakończyły się dni skupienia parafialnych zespołów synodalnych

Zakończyły się dni skupienia parafialnych zespołów synodalnych

W czterech spotkaniach uczestniczyło w sumie 696 osób ze 143 parafii. Dni skupienia odbywały się w Wyższym Seminarium Duchownym, w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym i w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.

Ostatni tegoroczny dzień skupienia odbył się 28 października w Skrzatuszu.

Spotkania miały charakter formacyjno-informacyjny. Konferencje o roli i zadaniach zespołów synodalnych wygłosił ks. dr Tomasz Tomaszewski - sekretarz synodu.

Członkom niektórych zespołów synodalnych towarzyszyli ich przewodniczący, czyli księża proboszczowie.

Kolejne zebrania parafialnych zespołów synodalnych odbędą się w listopadzie. Natomiast w lutym i kwietniu 2018 roku ich członkowie będą mogli wziąć udział w rekolekcjach.

Do parafialnych zespołów synodalnych należy około 3300 osób.

Relacja z dnia skupienia 14 października TUTAJ